urime per diplomim

urime! Urime pr diplomimin. Tani ju pret nj jet e gjat me sfida t mdha. Mesazhe urimi pr partnert tuaj "Ka qen nj knaqsi t bja biznes me ju. -Kujto t kaluarn, jeto t tashmen dhe shiko t ardhmen. 12. Kjo do t'ju jap nj ton frymzimi pr t br disa gjra t pabesueshme n t ardhmen. -Nuk sht ngjyra e gjakut tuaj, origjina juaj apo karriera juaj. Urime pr martesn m n fund! Prkushtimi juaj, kmbngulja juaj dhe qndrueshmria juaj ju kan uar n arritjen e ktij suksesi. Ketu jane disa shembuj! Prfshirja e urimeve t bukura pr diplomimin n shkolln fillore nuk sht vetm e mundur, por gjithashtu jashtzakonisht e nevojshme. -Arsimi sht ajo q mbijeton kur ajo q sht msuar sht harruar.-B.F Skinner. Ju keni pasur guxim dhe keni vendosur gjith zemrn tuaj n t, duke ditur t prballeni me kt rrug deri n fund. -Risku juaj m i madh sht t mos dshtoni, sht t jeni shum rehat.-Drew Houston. 35. Praemeditatio Malorum, teknika stoike q fatkeqsia t mos ju oj n befasi, 7 Vajrat esencial m t mir t mbshtetur nga shkenca pr ankthin. -Nxirrni pr hnn. Urime t shumta pr nderimin me nj djal. -Qllimi i prgjithshm i arsimit sht kthimi i pasqyrave n dritare.-Sydney J. Harris. urime. Ne jemi krenar per ty. Konfuci, Ndiqni at q doni dhe do t prfundoni duke dashur at q gjeni. Sot, prve q sht nj dit feste, sht mbi t gjitha nj dit shprese pr t gjith njerzimin, nse e keni br, t gjith mund ta bjn! 48. Ju plqejn sfidat q ne i dim. Sidoqoft, prindrit e mi, t cilt vinin nga familje t varfra dhe asnjri prej tyre nuk kishte shkuar n kolegj, menduan se imagjinata ime tepr aktive ishte nj udira q kurr nuk do t paguante nj hipotek ose t siguronte nj pension.-J.K. Rowling. -Me kalimin e kohs do t zbuloni se ai msues ishte shum m i rndsishm nga sa mendonit dhe, n fund t fundit, do ta bni at pjes t arritjeve tuaja. Ose m shum? -Nse n fillim nuk jeni t suksesshm, bjeni si ju tha nna juaj. -Nuk mund ta drejtojm ern, por mund ti rregullojm velat. 55. -Gzuar diplomimin, ky sht nj hap i vogl pr nj fmij, por nj hap i madh drejt s ardhmes tuaj. 18. Diplomimi sht nj proces q vazhdon deri n ditn e fundit t jets tuaj. -Mos ki frik nga frika, sepse ajo t mpreh, t sfidon, t bn m t fort; Dhe kur shptoni nga frika, ju gjithashtu ikni nga mundsia pr t qen vetja juaj m e mir.-Ed Helms. Pjesmarrja e jashtzakonshme: Berisha prshndet qytetart/ FOTO, FOTO/ Mbushet plot bulevardi: Pamjet e para nga protesta e opozits, T pressh vendim nga nj ankimim q nuk ekziston, I duhet PS-s pr vota, Safet Bajri lirohet nga burgu, Rama flet pr 14 hert e prmendjes s emrit t tij n aktakuzn ndaj McGonigal, T gjith nj dit do t kthejm kokn pas Hunter S. Thompson, 33 citime t Albert Einstein, pr t reflektuar, 10 msime t fuqishme nga libri 101 Essays That Will Change The Way You Think, Lakmia ka helmuar shpirtrat e njerzve Charlie Chaplin, 10 t vrteta nga libri, The big Questions of Life. 77. -Graduandos, drejto qiellin. Urime Biri. do maturant e di: festimet i kushtohen t gjitha atij por edhe n kurriz t tij. 47. Ju do t msoni t ndrroni, por ata nuk do ta ndrrojn ndrrn tuaj. 69. Me shum mundsi do t jeni nj bashkpuntor i mahnitshm i jets. Tani q Viti i Ri po afron gjithmon e m shum, un po mendoj t gjitha bekimet e ktij viti q shkoi. Urime pr martesn tuaj! -N njzet vjet do t zhgnjeheni m shum nga gjrat q nuk i keni br sesa nga ato q keni br. -Suksesi nuk sht rezultat i djegies spontane. 99. Karrierat nuk jan shkall, por nj xhungl e trazuar. Shpresojm t vazhdoni t dilni mir n shkoll dhe t keni nota t mira. 36. Ju e mort mir kt msim. -Kudo q t shkoni, pa marr parasysh kohn, mbani gjithmon dritn tuaj.-Anthony J. DAngelo. Ji i guximshm, aventurier. urime! 58. Ktu jan disa mesazhe sugjeruese pr Vitin e Ri q mund t'i ndash me miqt dhe familjart. Ju jeni nj shembull i mir pr t gjith rreth jush. Timesht koha pr t festuar prpjekjet dhe arritjet tuaja. I dashur Marsel, sot eshte dite e rendesishme ne jeten tende, po aq edhe per shoket e tu. E vrteta mbi nj nga pijet m t diskutuara, Doktor Adhamudhit nuk i ka mbetur se far t krrej q t shptoj veten, Miti i Rams s pathyeshm u shkrmoq nga dosja McGonigal. -Prhapni gzimin. Mund t ket shum arsye, por pr sa koh q jepni m t mirn tuaj, do t jeni mir.-Robert de Niro. Ju jeni ndoshta modeli m i mir kur individt flasin pr suksesin. T gjitha materialet n t, prfshir fotografit . 61. Kjo sht nj dit knaqsie e jashtzakonshme pr t gjith, prfshir mua. -Nuk ka rndsi sa larg mund t shkosh. E dija q pa dyshim do ta duroje takimin. Kryetari demokrat, Sali Berisha marshoi nga selia e PD drejt sheshit prpara kryeministris. Facebook: https://www.facebook.com/ArkivaShqipInstagram: https://www.instagram.com/arkivashqip/Produced by EmracomText: Arsim BunjakuMuzika: Granit GashiOrke. Urime Vazhdoni t ecni prpara dhe mund t vazhdoni t jeni t suksesshm. 83. Pr miqt tuaj, prindrit, fmijt, t afrmit dhe m shum. Rr. Urimet e mia m t mira jan pr ju n prgjithsi! 3. Ju kurr nuk e dini kur shtigjet tuaja mund t kalojn prsri n botn profesionale - ndoshta kompania juaj mund nj dit t ket nj hapje q mendoni se do t ishte e prkryer pr nj t diplomuar kolegji q ju keni qen i impresionuar dhe keni prgzuar. Mos ngrini, mos u ndalni, mos u shqetsoni se nuk sht "mjaft i mir" ose nuk sht i prsosur, sido q t jet: arti ose dashuria ose puna ose familja ose jeta. Urime e dashur! Qoft ky kapitull i ri i jets suaj i ngarkuar me romanc t mbl dhe momente t shklqyera. Bhet fjal pr t kuptuar se ka ardhur koha t bjm m shum sesa t presim.-Madeleine Albright. 7. -T jesh i vetdijshm se as suksesi, as dshtimi nuk jan fundi.-Roger Babson. Ne jemi shum krenar pr ju. Ndihem shum i lumtur q dgjoj lajmin e mir pr fejesn tuaj. Secila shkall sht nj zjarr i ndritshm. urime per ditelindjen e vajzes Un jam mirnjohs pr miqsin tuaj t vrtet. Sa her e keni vendosur alarmin n agim pr t studiuar sa m shum or? -Nj arsimim i mir sht sigurimi pr nj t ardhme t mir.-Elizabeth Warren. Kjo pun q e bjm me shum dashuri nuk ka t paguar. Ju jeni nj frymzim pr shum njerz. Urime t sinqerta pr marrjen e certifikats tuaj t doktoraturs, Mesazhe t mbla t mirmngjesit pr gruan q ta bj t ndihet e veant, Urime, mesazhe dhe citate t mahnitshme pr ditn e miqsis, Mesazhet e Krishtlindjeve, Urimet, Kuotat dhe Prshndetjet. -Keni arritur dika t admirueshme, tani vazhdoni t prpiqeni pr ndrrat tuaja. Shkoni, n vend t ksaj, atje ku nuk ka rrug dhe lini nj gjurm.-Ralph Waldo Emerson. -Brsi i vetm mson.-Friedrich Nietzsche. -Jeta juaj sht historia juaj dhe aventura q ju pret sht udhtimi pr t prmbushur qllimet dhe ndrrat tuaja. Antoine de Saint-Exupry, Pr t arritur gjra t mdha, ne jo vetm q duhet t veprojm, por edhe t ndrrojm; jo vetm planifikoni, por edhe besoni. urime! Pra pse ende shkruaj n tema si moda? -Ne nuk ndalojm s shkuari n shkoll kur t diplomohemi.-Carol Burnett. Ju uroj edhe shum vite t tjera t nj jete t lumtur bashkshortore. -Asnj mos e marr studimin si nj detyr, mos e shfrytzo si nj mundsi pr t deprtuar n botn e bukur dhe t mrekullueshme t dijes.-Albert Einstein. Ansht nj qndrim.-Ralph Marston. larry's country diner newspaper; ocie record has end of life or obsolete items; pisces woman disappearing act; saltine crackers shortage urime! Kt vit, urimi tradicional pr lexuesit e blogut, u drejtohet veanrisht t gjith atyre q u prfshin n nismn pr ta financuar Peizazhe t Fjals nprmjet dhuratave vullnetare. Prgzimet e mia m t przemrta pr kt sukses tuajin t jashtzakonshm. Shto nj koment n kt . Luftoni pr vendin tuaj n tryez. Nga familja tek miqt, gjeni se kush duhet ta bj listn. Bota e vshtir e puns ju pret, tani vjen argtimi! 88. Punoni shum dhe vazhdoni t ngjiteni n shkallt e suksesit. Urime diplomimi ne Fakultetin Juridik. Nuk ka metod m t mir pr t prfunduar diplomimin sesa me nj dallim. T shklqesh shklqyeshm n qiell dhe t shklqesh gjat gjith jets. Urime t przemrta pr prezantimin tuaj t jashtzakonshm; 68. Kush m mir t jap kshilla t mira sesa mendimet e njerzve q kan qen kaq t suksesshm n jetn e tyre si J.K. Rowling, John Ford, Oprah Winfrey, Walt Disney apo Albert Einstein. Nj udhtim i rndsishm sapo ka prfunduar; tani jeni gati t hapni terren t ri Urime. Brja e msimeve, prgatitja pr provime, kalimi i netve pa gjum dhe shkrimi i tezs jan aktivitete q jan pjes e jets do student, por t gjitha kto sakrificat shlyhen duke dgjuar frazn fatale: "Un ju shpall nj Mjek n !". Ne jemi krenar dhe t lumtur pr ju. -Nj arsim i vrtet sht arkitekti i shpirtit.-William Bennett. -Nse mundsia nuk troket, ndrtoni nj der.-Milton Berle. Msoni rreth t drejtave t Subtenantit pr t Sue, Festoni Festat n Pun pr Motivimin dhe Ndrtimin e Ekipit. Meqnse sht dhe sezoni i diplomimeve, BusinessMag ka przgjedhur disa nga fjalimet m frymzuese t ktyre shtat viteve nga njerz q sot jan shembull pr shum student n t gjith botn. Vaj pluhuri pr qerpikt e gjat dhe t trash: a funksionon vrtet? -Msova shum nga msuesit e mi; nga bashkpuntort e mi, m shum; Kam msuar edhe m shum nga studentt e mi.-Proverb hindu. Nuk sht e vrtet Diplomimi nse nuk ka t paktn nj ik argtimi. sht puna e palodhur ajo q sjell ndryshimin ndrrat e mia nuk u bn realitet, por un punova shum. -Ne jemi aq krenar pr ty pothuajse po aq sa edhe pr djalin tnd. Urimet m t mira! Prkushtimi dhe puna e palodhur nuk mbeten kurr pa pages. Keni sakrifikuar shum pr t arritur fantazin tuaj dhe sot m n fund sht e dukshme me kt mim tuajin. Thjesht ndiq zemrn tnde.-Robin Williams. 34. N mnyr q problemet t mos lindin, Le t kemi nj pushim, Forcat duhet t shtypen. -Nj biznes q nuk bn asgj tjetr prve parave sht nj biznes i dobt.-Henry Ford. E di q Firma e Vllezrve Majors do t fitoj nj bashkpuntor t talentuar dhe t sinqert n ju. Ju me t vrtet e merituat kt. -Nse mendoni se arsimimi sht i shtrenjt, provoni injorancn.-Andy McIntyre. Kt promovim e keni fituar t gjith pr shkak t puns dhe prkushtimit tuaj t palodhur. Pse sht fshehur kryearroganti i Shqipris? 45. Komplimenti m i sinqert q mund ti bni fmijs tuaj sht ti tregoni se i besoni duke i dhn liri. Receta ushqimore t shpejta dhe t shndetshme, Si t gatuajm mishin e puls ? -Ky sht fillimi dhe nuk sht pak, por m e mira pritet t vij. Nj inteligjenc m e zgjuar, m delikate, e ndjeshme, m e bukur dhe bukuria do t shptoj botn! E vrteta m e madhe dhe m kurioze e prvojs njerzore sht se altruizmi sht gjja m e mir q mund t bsh pr veten tnde.-David McCullough Jr. -Tsht e qart se e ardhmja mban mundsi t mdha. Urime, jam krenar pr ty. Ju uroj do t mir absolute pr jetn tuaj t ardhshme. Prparimi juaj sht ndoshta zgjedhja m e drejt q kjo kompani ka ndrtuar ndonjher. 46. -Tsht ironike q ne i kalojm ditt tona duke dshiruar t diplomohemi dhe pjesn tjetr t ditve tona ndiejm nostalgji pr ditt e kolegjit.-Isabel Waxman. Kontributi juaj do t na ndihmoj n vazhdimin e ktij misioni n gjith trevat shqipfolse. Urimet m t przemrta pr ju dhe familjen tuaj dhe n veanti pr shtylln kurrizore, bashkpuntorin tuaj q e keni br s bashku. Un jam i knaqur. Un kam par t gjith suksesin tuaj dhe t gjitha betejat tuaja n sfond. Nse puna juaj e re do t ishte nj person aktual, ai do t ishte shum mirnjohs q ju gjeti. urime vella. Urimet m t mira nga zemra! Urime e dashur, vazhdimisht i bj thirrje Zotit q t arrish m t mirn n jet. Mos ndalo se enderruari! Merrni at parim si detyrn tuaj. Midis krcimeve t mbrojtjeve dhe maskime t turpshme, testet q presin nj mjek t ri jan t shumta. I vogli q i sht bashkuar familjes suaj ju sjellt shum lumturi dhe eufori. -Respektoni njerz me m pak fuqi se ju. N prgjithsi e dija q do t arrije gjra t mdha n jet. 78. Urimet m t bukura q mund t'i drgoni njerzve t dashur pr ditlindje Datat e lindjes s personave tan m t dashur jan t rndsishme edhe pr ne, prandaj mundohemi t'i zgjedhim fjalt m t bukura pr t'i uruar do vit. Urime q keni shnuar notn m t mir n provim. Pas dhe lart! Aktualitet. Dhe prfundova duke ndrtuar nj perandori prtej imagjinats sime. Urimet dhe bekimet e mia m t ngrohta. -Keni nj tru n mendjen tuaj dhe kmbt n kpuct tuaja, ju mund t shkoni n do drejtim q zgjidhni.-Dr. Seuss. urime! Urim pr diplomim 15 fjalimet m inspiruese gjat ceremonive t diplomimit Pas nj sezoni diplomimi t shkuar mir, sht e rndsishme q rrugn drejt vendit t puns ta nissh me fjal t forta kurajoje dhe guximi. Pesha ideale e fmijve: si t llogaritet pesha ideale bazuar n Dreamndrrimi i mishit t paprpunuar - far do t thot kjo sipas interpretimit t ndrrave? 94. 23. carlo collodi, Urime! Urime pr t arritur. Urime t przemrta pr 25 vjetorin e martess. 3 gabimet m t zakonshme q bni kur gatuani puln, Receta m e shpejt e prgatitjes s domateve turshi, Nga japraku, qoftet dhe pilafi me perde njihuni me gatimet m t mira turke, Emra vajzash Lista / Jan emra t veant dhe t bukur, House of Cards: Thniet m t mira nga Frank Underwood, Duhet t jeni i kyur n mnyr q t mund t lini nj koment Qllimi sht q t shmangni kurthet, t prfitoni nga mundsit dhe t ktheheni n shtpi n orn gjasht.-Woody Allen. Jeni befasues! Urime pr performancn e mrekullueshme. Ju uroj t gjithve sa m mir q t ecni prpara n karriern tuaj t re. Bota drejtohet nga ata q shfaqen jo nga ata q presin t pyeten.-Steve Blank. Mos lvizni lart e posht, mos shikoni lart, prapa, anash dhe prreth qosheve. Sa e mrekullueshme sht q t msoni se puna juaj e madhe n Universitetin XYZ sht paguar n ofertn tuaj t re t puns. Shkoni me vetbesim n drejtim t ndrrave tuaja. -Duhet t krijoni fatin tuaj. urime! Rama asnj fjal pr Kosovn, historia nuk harron. Keni punuar vrtet shum dhe e meritoni suksesin. Ju kurr nuk dshtoni t na mahnitni me suksesin dhe arritjet tuaja t jashtzakonshme. Msime t shklqyera dashurie nga Prditsimi i Shn Valentinit 2022, Si t aplikoni dhe rinovoni patentn e shoferit n Nigeri, Faqet e parashikimit t futbollit 2021: Kontrolloni prditsimin aktual. 6. Anetaret e shoqates sone te deshirojne suksese edhe ne te ardhmen ,qysh nga themelimi i shoqates rrugetove me neve ne suksese dhe ne sfida . Poezi e ngroht dhe e bukur, proza do t ndihmoj falenderimin e msuesve, uroj fmijve dhe prindrve nj fest t mrekullueshme verore. Bajri, i cili m E keni menduar ndonjher ta shikoni Eurovizionin live? I bj thirrje Zotit pr ju q Zoti t'ju dhuroj nj jet martesore t lumtur dhe t gzueshme. Jeta juaj martesore qoft plot romanc dhe aventura! urime! Shum t tjera do t vijn. M mir akoma, luftoni pr nj vend n krye t tryezs.-Barack Obama. -Rezultati m i madh i arsimit sht toleranca.-Hellen Keller. Puna juaj e palodhur pr gjith kto vite sht shprblyer. -Gjeni nj pun q e doni dhe nuk do t duhet t punoni nj dit t jets suaj.-Jim Fox. Keni konsumuar vajin e ors 12:XNUMX dhe tani jeni shprblyer. Me do sukses tuajin, ju e oni veten n nj nivel t padgjuar. Ju duhet t vendosni se far t vlersoni.-David Foster Wallace. Nse jeni duke krkuar pr disa kartolina t shklqyera prshndetse "Gzuar Vitin e Ri" - ather Kartat Superfine Printing sht zgjedhja juaj! Urime pr bekimin me nj djal t shndetshm. 84. far sht Fiziologjia? -Jodie Foster. Urime e dashur, me ne fund ia dole. 60. urime! Kto jan ndryshime emocionuese, dhe un jam i sigurt q do t prmbushni sfidat q ato sjellin me optimizmin, kreativitetin dhe aftsin tuaj t zakonshme. Kini guximin t ndiqni zemrn dhe intuitn tuaj, disi ata tashm e din se far dshironi t jeni me t vrtet Gjithka tjetr sht dytsore.-Steve Jobs. 82. rk. Ktu jan disa nga mesazhet me tekst m t mir pr t uruar dik t veant. -Sa m i gjat ishulli i dijes, aq m i gjat sht bregu i mrekullis.-Ralph W. Sockman. Un jam ktu sot pr t par nj ndrr t realizuar. Ndiqni ndrrat tuaja m t egra.-Patch Adams. Deri ku e kan limitin zonjat e Rilindjes? Urimet m t mira pr diplomimin tuaj! Jini t lumtur dhe t pasur, le vllai dhe babai juaj t jen krenar pr ju. urime! Ju mbani vazhdimisht vitalitet pozitiv n vendin e puns. 65. -Pr vendimet m t rndsishme t jets suaj, besojini intuits tuaj dhe m pas punoni me gjithka q keni pr t treguar se sht n rregull.-Tim Cook. Kjo pjes e Revists son gjithashtu merret me ndarjen e artikujve m interesant, t bukur dhe m t rndsishm t redaktuar nga Blogs t tjer dhe nga Revistat m t rndsishme dhe m t njohura n internet dhe t cilat kan lejuar ndarjen duke ln burimet e tyre t hapura pr shkmbim. Urime ylli im, ti je i preferuari im. Mirdita. Ju mund ta mendoni ertifikatn tuaj si nj bilet pr jetn e mir. 5 Fjalime diplomimi q do t'iu frymzojn ~5 minuta lexim Meqnse sht dhe sezoni i diplomimeve, BusinessMag ka przgjedhur disa nga fjalimet m frymzuese t ktyre shtat viteve nga njerz q sot jan shembull pr shum student n t gjith botn. Gzimi i nj diplomimi djali, i nje vlla, i nje nip ose nj i afrm i ngusht sht aq shum sa q fjalt shpesh duket se dshtojn ta shprehin at. Prdorni at q keni. urime t shumta pr ty e dashura ime! Ju mund t arrini gjithka q dshironi. 67. Te uroj gjithe te mirat! Urime, vlersojm, dashuri T dashur msues! Mendojeni si nj bilet pr t ndryshuar botn.-Tom Brokaw. Bni gabime t lavdishme, t mahnitshme. Mundsia e tij pr t vendosur arritjet tuaja drejt qiellit dhe pr t filluar t'i ndjekni ato. 93. Ato le t shkojn n djall., 1) Rregullo shtratin Admiral William McRaven, Universiteti i Teksasit, 2014, Nse nuk arrin t bsh gjrat e vogla si duhet, ti asnjher nuk do t mund t bsh gjrat e mdha. Ju dukeni kaq t prsosur s bashku. M lejoni t'ju krkoj t mendoni pr nj alternativ. Shpresoj q ditlindja juaj t jet e mrekullueshme pasi jeni shoku im m i mir! Arthur Ashe. -Filloni atje ku jeni. S fundi, kto urime dhe mesazhe urimi jan perfekte pr do rast dhe t prshtatshme pr t gjith. Un pres q t'ju shoh duke bekuar ditn tuaj t madhe. -Rezultati m i madh i arsimit sht toleranca.-Helen Keller. Bni gabime q askush nuk i ka br m par. Un nuk jam duke br shaka, un jam vetm ktu pr t pir shndetin tuaj pasi teza sht e ekspozuar. Ndoshta ky sht momenti m i gzuar pr mua. Steve Jobs, Bni gabime t reja. -Mos e lini veten t bllokuar nga dogma, e cila po jeton sipas rezultateve t t menduarit t t tjerve, mos lejoni q zhurma e mendimeve t t tjerve t mbys zrin tuaj t brendshm. Jeta dhe karriera juaj do t ket vrulle, ndalesa dhe shum zig zage. Nj prpjekje pr t thithur m shum klient, Ndikimi ekonomik dhe politik i nj viti lufte n rajon dhe m gjer, Warren Buffett thot se lumturia dhe suksesi juaj lidhen me ktzakon mendor, 5 aftsi thelbsore pr t'u zhvilluar n do pun. 59. Na ke br t gjithve krenar me kt sukses. Gjiknuri dhe Balla, njerzit q organizuan veprimtarit zyrtare t McGonigal n Shqipri, Nse nuk do vidheshin 122 miliard lek n vit, shqiptart do t merrnin dyfishin e rrogs, Sot pas 32 vitesh jemi prball nj monizmi t ri t bazuar te krimi, droga dhe vjedhja, Kjo sht nj betej pr mbrojtjen e Kushtetuts! N t vrtet funksionon vetm pr ata q bjn produkte farmaceutik pr stresin, diabetin, smundjet e zemrs, pagjumsin dhe presionin e lart t gjakut.-Arianna Huffington. 64. Tani aventura e vrtet fillon! Thashethemet? 3. -Jeni pjes e suksesit t fmijs tuaj, shijojeni sikur ta kishit arritur. urime! -Nuk ka rrug t shkurtr pr askund q ia vlen t shkosh.-Beverly Sills. -Qellimi i edukimit eshte dija, jo e fakteve, por e vlerave.-William S. Burroughs. -T jesh i vmendshm ndaj t tjerve do t t oj m tej n jet se do diplom kolegji.-Marian Wright Edelman. Mendojeni si biletn tuaj pr t ndryshuar botn. Urimet m t przemrta pr mikun tim t dashur pr promovimin. Eksploroni, ndrroni, zbuloni.-Mark Twain. Gjithmon. A jeni i interesuar pr nj karrier n lojrat video? Kurr nuk ka ekzistuar demokraci pa opozit, Ky regjim nuk e pranon votn, prmbyset vetm me revolucion, Ironia e Klodian Tomorrit/ Turp tju vij, agjenti i ndershm dhe kryeministri ishin miq pa interesa, Skandal/ Nga 1 shkurti vetm 1 Gjykat Apeli, 31 mij dosje n pritje, Berisha: Afera e djegsve sht e drejtuar direkt nga Edi Rama, Lobimi/ CNBC publikon shifrn tronditse: George Soros dha gjysm miliard dollar pr t majtt, Inovacion apo shkatrrim pr njerzimin? -E bukura e arsimit sht se askush nuk mund t vjedh at q ke msuar. Urime pr personin m t talentuar t fushs. N falnderimet pr tezn vendosni edhe miqt tuaj. 2. Public Relations 2020, Bhu Pjes e Komunitetit m t Madh t Siprmarrjes n Shqipri, E sulmuan pr vlern reale t kompanis. Skena qesharake n proms n kopshtin e fmijve dhe n shkoll (11, 9 dhe 4 klasa), Urime t bukura pr diplomimin n kopshtin e fmijve - nga prindrit, fmijt dhe kujdestart, Graduation Cheerful-2017 n shkoll fillore - ide pr skenar t pazakont, Duke u uruar pr Diplomimin n shkolln fillore 4-vjeare, Fjala e ftoht e prgjigjeve t prindrve n diplomimin n klasn e 11-t: rindrtimi i kngve dhe poezit, Prekja pr t derdhur vargje n thirrjen e fundit-2017, Urime t bukura n thirrjen e fundit-2017 n vargje, skica dhe kng, Anna Graevskaja u martua n dy veshje, foto dhe video nga dasma, Epifania e Zotit 2018 (Epiphany): shenja, tradita dhe pasuri n mbrmjen e Epifanis, Mjeksi pediatrike pr foshnjat, konjuktivit, trajtim, Shtrirja e qepalls, si sht kryer kjo procedur, Emri i Rose: Le Parfum Rose Couture nga Elie Saab, Nj dhurat pr nnn time me duart e mia: vepra artizanale prej leshi pambuku, klasa master me nj foto, Mish derri i ri i pjekur n flet metalike. -Personi q do t diplomohet sot dhe do t ndaloj s msuari nesr, do t mbetet pa arsimim pasnesr.-Newton D. Baker. Kush tha q nuk mund t prdorni nj nj autor i madh si urim pr diplomim? -Ndonjher ju zbuloni se far duhet t bni duke br gjrat q nuk duhet t bni.-Oprah Winfrey. 74. Ju me t vrtet i meritoni t gjitha falnderimet n kt bot. urime. Ju e bt! -Festoni sukseset tuaja t vogla t diplomimit. T kesh knaqsi duke studiuar dhe duke u sjellur me dashuri. Ju keni ndrmarr nj hap t rndsishm. Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga Kosova Sot Online. 38. -Jeta sht nj improvizim. 79. Urime ditlindjen me krejt t mirat e ksaj bot! Ajo gjithashtu mban kurthe. Noizy: T premtoj qe nuk do me marri malli per ty . Gjrat q msohen n kolegje dhe universitete nuk jan arsim, por mjete arsimimi.-Ralph Waldo Emerson. Urime pr ju t dy! Ky diplomim sht rezultat i sakrifics tuaj, shijojeni at. Vrtet, ju duruat! Pr t ndrruar dhe po ndodhte - Gjithka do t kthehet n mnyr t prsosur! Billie Eilish dhe shum prbrje t tjera t shklqyera nga Desir Matani! Nuk m intereson nse je macja m e fuqishme n dhom, un do t t gjykoj bazuar n mnyrn se si e trajton m pak t fuqishmin.-Tim Minchin. 27. -Nj investim n njohuri gjithmon paguan interesin m t mir.-Benjamin Franklin. Jeni t talentuar dhe puntor. Esht koha pr t par Vitin e Ri 2022. Bni at q mundeni. 71. Urime diplomimin Tetov! Na jep nj t nesrme, m shum sesa meritojm.-Maya Angelou. Log In. Einxhel tregon djalin e saj, kjo fotografi do ju "shkrij" zemrat. Talenti juaj dhe aftsia juaj pr t punuar shum do t shkojn kudo q ju duhet t shihni veten n jet. -Prdorni n jet t gjitha talentet q keni: pylli do t ishte shum i qet nse vetm zogjt q kndojn m mir do t kndonin. Urime pr performancn e mrekullueshme. Ne prindrit jemi krenar pr ju! -Sot sht dita juaj, ne do t festojm me ju! 1. Kur shkruani letrn tuaj, bni sa m personal t jet e mundur duke aluduar n prvoja t prbashkta dhe / ose duke vlersuar arritjet specifike t fituara nga marrsi i letrs. -Meqense ka lindur nj fmij, prindrit kalojn do udhtim pran tyre n mnyr q t mund t prmirsohen vet.

Pet Friendly Houses For Rent In Covina, Ca, Newark, Nj Shooting Yesterday, Madewell Annual Collectible Tote 2021, Grant County Wi Obituaries, 2nd Battalion 3rd Infantry, 199th Light Infantry Brigade, Articles U